راهنمای خرید از سایت

                      

                            

مراحل ثبت نام یا ورود به حساب کاربری

برای خرید از فروشگاه اینترنتی Odoland، گام اول ثبت نام در سایت و یا در صورتیکه قبلأ ثبت نام کرده اید ورود به حساب کاربری است.

در صورتیکه برای اولین بار است که می خواهید از فروشگاه خرید نمایید و یا از امکانات فروشگاه بهره مند شوید، کافیست روی آیکون لینک روبرو: ثبت نام یا ورود به حساب کاربری کلیک نمایید تا وارد مراحل ثبت نام شوید، همچنین می توانید از نوار سیاه رنگ بالای سایت با کلیک روی آیکون مربوطه، مطابق شکل زیر به صفحه‌ی ثبت نام وارد شوید.

حال وارد صفحه تأیید هویت سایت می شوید. در اینجا برای ایجاد یک حساب کاربری کافیست آدرس ایمیل خود را در کادر مشخص شده در تصویر وارد کنید و سپس دکمه‌ی ایجاد یک حساب کاربری را بفشارید.

در صفحه ای که به آن راهنمایی می شوید اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام از شما خواسته می شود. کلیه ی اطلاعات کاربران توسط پروتکل امنیتی SSL محافظت می شود و هیچگونه دسترسی حتی برای مدیریت سایت به این اطلاعات شخصی وجود ندارد. پس از تکمیل کلیه ی اطلاعات که با * مشخص شده کافیست دکمه ی ثبت نام را بفشارید.

توضیح: پرکردن اطلاعاتی که فیلد آنها فاقد علامت * است، اختیاری می باشد. البته پر کردن آنها ما را در شناسایی علایق شما متناسب با جنسیت و سن و ... یاری می نماید و این امکان را فراهم میسازد که پیشنهادات دقیقتری به شما ارائه نماییم.

حال حساب کاربری شما ایجاد گردیده است. به حساب کاربری خود خوش آمدید. در اینجا میتوانید تمام اطلاعات شخصی و سفارشات خود را مدیریت نمائید.

در صورتیکه قبلأ نسبت به ایجاد حساب کاربری اقدام نموده بودید و می خواستید به حساب کاربری خود وارد شوید، در صفحه تأیید هویت سایت که همانگونه که ذکر شد بعد از کلیک روی آیکون لینک روبرو: ثبت نام یا ورود به حساب کاربری به آن راهنمایی می شوید، آدرس ایمیل خود و نیز رمز را مشابه تصویر زیر وارد نمایید و کلید ورود به حساب کاربری را بفشارید.

حال یه صفحه ای مشابه تصویر زیر راهنمایی شده و با این پیغام مواجه می شوید: به حساب کاربری خود خوش آمدید. در اینجا میتوانید تمام اطلاعات شخصی و سفارشات خود را مدیریت نمائید.

بعد از ورود به حساب کاربری می توانید نسبت به استفاده از تمام امکانات سایت و نیز خرید محصولات اقدام نمایید. البته در صورتیکه تا مرحله ی آخر انجام خرید ثبت نام یا ورود به حساب کاربری نکرده باشید، بصورت اتوماتیک توسط سایت نیز در مراحل ثبت نام قرار خواهید گرفت تا بتوانید خرید خود را نهایی کنید.

برای خروج از حساب کاربری کافیست مطابق تصویر، روی آیکون خروج از حساب کاربری که پس از ورود به حساب در نوار مشکی رنگ در کنار نام شما ظاهر می شود، کلیک نمایید.

               

                                        

مراحل جستجو و  انتخاب کالای مورد نظر

در فروشگاه اینترنتی Odoland، برای راحت‌تر کردن مراحل جستجو، انتخاب و دسترسی به صفحه‌ی کالای مورد نظر شما، راهکارها و ابزارهای مختلف در نظر گرفته شده است:

1. موتور جستجوگر سایت: در صورتی که نام محصول و یا برند مشخصی را در نظر دارید و یا جستجو در دسته بندی محصولی خاصی مدنظر شماست، می توانید مطابق شکل زیر از موتور جستجوگر سایت برای دسترسی به کل نتایج موجود برای کلمات جستجو شده استفاده کنید.

همانگونه که در تصویر مشاهده می نمایید، کادر موتور جستجو بعد از کلیک روی آن با حاشیه ای به رنگ بنفش مشخص می شود که در این حالت می توانید عبارت مورد نظر خود را داخل کادر نوشته و با زدن کلید Enter و یا کلیک روی آرم ذره بین در انتهای کادر، دستور جستجو را صادر نمایید.

توضیح: این موتور جستجوگر نسبت به جستجوی عبارات فارسی یا لاتین محدودیتی نداشته و شما می توانید هرآنگونه که محصول مورد نظر را در ذهن دارید آن را در سایت جستجو نمایید.

                    

2. استفاده از سر‌منوها: سر‌منوها، دسته‌بندی‌های اصلی و کلی محصولات در سایت هستند. همانگونه که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، فروشگاه دارای 5 سرمنو می باشد. با کلیک روی هر یک از این سرمنوها وارد صفحه‌ای می‌شوید که مجموعه‌ی کامل محصولات مربوط به آن سرمنوها در چندین صفحه چینش شده. همچنین فهرست آیکون منوهای زیر مجموعه‌ی هر سر‌منو نیز در این صفحه موجود است. همچنین با ایستادن با نشانگر ماوس روی هر سرمنو، بصورت آبشاری دسترسی به کلیه ی منوها و زیر منوهای زیرمجموعه ی آن خواهید داشت.

                           

3. استفاده از منوها: منوها، دسته‌بندی‌های زیرمجموعه‌ی سرمنوها در سایت هستند. همانگونه که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، هر سرمنو دارای چندین منو بوده و هر منو نیز تعدادی زیرمنو به عنوان زیرمجموعه‌ی خود دارد. با کلیک روی هر یک از این منوها وارد صفحه‌ای می‌شوید که مجموعه‌ی کامل محصولات مربوط به آن منوها در چندین صفحه چینش شده. همچنین فهرست آیکون زیرمنوهای زیر مجموعه‌ی هر منو نیز در این صفحه موجود است.

                                   

4. استفاده از زیر‌منوها: زیرمنوها، دقیق‌ترین و به تفکیک‌ترین دسته‌بندی‌های هر مجموعه‌ی محصول هستند. با کلیک روی هر یک از این زیرمنوها وارد صفحه‌ای می‌شوید که مجموعه‌ی کامل محصولات مربوط به آن زیرمنو در چندین صفحه یا چندین ردیف چینش شده است. با استفاده از این ابزار با جستجو در میان تعداد بسیار کمتری محصول نسبت به مجموعه های بزرگتر سرمنوها و منوها، می توانید محصول مورد نظر خود را بیابید.

                           

5. استفاده از آیکون برند‌ها: در صورتی که از برند سازنده‌ی محصول مورد نظر خود اطلاع دارید و یا می خواهید کلیه‌ی محصولات یک برند خاص را مشاهده کنید، بهترین راه استفاده ار لینک روبرو است: برند‌ها، همچنین می توانید مشابه تصویر زیر، با کلیک روی آیکون برند‌ها، مستقیمأ وارد صفحه شده و برند مورد نظر را از بین کلیه‌ی برندهای موجود انتخاب کنید. تعداد محصول موجود هر برند در فروشگاه در مقابل توضیحات برند مشخص شده که با کلیک روی دکمه‌ی مشاهده‌ی محصولات، کلیه‌ی محصولات موجود آن برند در چند ردیف یا صفحه برای شما نمایش داده می شوند.

توضیح: چینش برند‌ها برحسب حروف الفبای لاتین و نام لاتین هر برند می‌باشد. البته شما در مقابل نام لاتین هر برند امکان مشاهده‌ی نام فارسی صحیح آن برند را نیز دارید.

                                     

6. استفاده از فیلترهای موجود در صفحه‌ی سر‌منوها: وقتی وارد صفحه‌ی سرمنو‌ها می شوید، در کنار صفحه از قسمت فیلترها می توانید دسترسی به محصولات نمایش داده شده را با آنچه درمورد محصول مورد نظر خود در ذهن دارید محدودتر کنید و با استفاده از فیلترگذاری‌ها سریعتر به م