چگونه درست عطر بزنیم؟

test-perfume-correctly-672x372

عطر و ادکلن، مکمل هر نوع لباسی هستند، چه مجلسی و چه راحت و شما باید همیشه برای خود این نکته را در ذهن خود داشته باشید. اما طرز استفاده صحیح از عطر، به اندازه انتخاب آن مهم است.
به هنگام انتخاب باید توجه داشته باشید که مارک عطر دلیل بر خوشبو بودنش نیست و قیمت عطر به هیچ عنوان ارتباطی با ماندگاری آن ندارد. قبل از خریدن عطر، اول تست کنید، تست بوی اولیه و بوی نهایی. بوی اولیه، بویی است که عطر در همان لحظه دارد. بوی نهایی، که اصل‌کاری همین است، بویی است که بعد از چند دقیقه معلوم می‌شود. برای اینکه ببینید بوی نهایی را می‌پسندید یا نه، عطر را به پشت مچ دست خود بزنید و ۲۰ دقیقه صبر کنید و دوباره بو کنید. خوشتان می‌آید؟ برای اینکه راحت تر تصمیم بگیرید به یک فروشگاه رفته و یا از یک کارشناس راهنمایی بگیرید.
قبل از عطر زدن، حمام کنید.چرا که پوست اگر مرطوب باشد عطر بیشتری جذب می‌کند و بنابراین ماندگاری عطر بیشتر می شود. پس اگر شب حمام می‌کنید بدانید که اگر عطر بزنید به اندازه صبح ماندگاری نخواهد داشت. چون صبح، پوست‌تان خشک می‌شود.
در نقاطی که ضربان وجود دارد مانند ، لوسیون بمالید.از نقاط ضربان دار می توان به پشت مچ، خمیدگی آرنج، پشت گردن، پشت زانوها و پشت مچ پا اشاره کرد.به یاد داشته باشید لوسیون نباید معطر باشد، در غیر این صورت باید عطری مشابه عطر شما داشته باشد. یک تا دو دقیقه صبر کنید تا لوسیون خشک شود.
عطر را روی نقاط ضربان دار اسپری کنید. حتی اگر عطر بسیار ملایم است، روی هر نقطه یک بار اسپری کنید. هیچ کس از کسی که زیادی بوی عطر بدهد خوشش نمی‌آید.
به عطر خود اعتماد داشته باشید. با شیشه عطر یا ادکلن را خالی نکنید. تنها یکی دو پاف از عطر کافی‌ست. به مقدار کمی از آن مصرف کنید. اما به یاد داشته باشید که پس از استعمال، قرار گرفتن در معرض آفتاب، منجر به کاهش رایحه می‌شود

علاوه بر نکات فوق، این نکته‌ها نیز کاربردی هستند:

برخی افراد عطری مخصوص خود انتخاب و استعمال می‌کنند. بدین ترتیب هر زمان کسی بوی آن عطر را استشمام کند، یاد آنها می‌افتد.

هر کسی، محدوده ای از بو برای خود دارد که تقریباً به اندازه درازای دست است. هیچ کس نباید بوی شما را حس کند مگر اینکه وارد این محدوده شود. عطر باید پیامی باشد به کسی که با شما تماس داشته و ارتباط برقرار می‌کند.

مچ دست‌ها را به هم نمالید. چون گرمایی که ایجاد می شود عطر را از بین می‌برد.

عطر را به پشت گردن اسپری کنید تا هر وقت که به موهایتان دست کشیدید بوی عطر بلند شود.

                                 

                                           

مطالب مرتبط:
عطر زدن هم فوت و فنی دارد، آن را یاد بگیریم
نحوه درست استفاده کردن از عطر را می دانید؟!
چگونه از عطر خود به خوبی نگهداری کنیم؟!
بهترین روش استفاده از عطر و ادکلن کدام است؟!

                            

                          

                            

                                             


ما را راهنمایی کنید