اپیلاسیون در دوران بارداری

306

امروزه با توجه به روش های مختلف اپیلاسیون ، معمولاً خانم‌های باردار در مورد شیوه‌های مختلف رفع موهای زاید سوالاتی دارند که در این مطلب به طور خلاصه به بررسی هر روش می‌پردازیم تا تأثیر روش های مختلف اپیلاسیون را در خانم های باردار بررسی کنیم.

کرم‌های موبر

خوشبختانه استفاده از کرم‌های موبر در دوران بارداری بانوان اشکالی ندارد. روش کار این کرم ها بگونه ای است که با سوزاندن ساقه موها، آنها را از بین می‌برند و برخی از انواع آنها نیز پوست را تا حدی مرطوب می‌کنند، اما اگر پوست شما خیلی حساس است، ممکن است نسبت به این کرم‌ها آلرژی پیدا کنید و پوستتان ملتهب شود. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، ابتدا مقداری از کرم را روی قسمتی از بازویتان بمالید و چند دقیقه صبر کنید تا نتیجه را ببینید. اگر پوستتان واکنش ها منفی نسبت به آن نشان داد از مصرف آن پرهیز کنید.

اپیلاتورهای برقی

می توان گفت که اپیلاتورهای برقی برای این مورد بهترین گزینه‌اند زیرا این دستگاه ها ، موها را از ریشه کنده و پوست را برای مدت طولانی پاک نگه می‌دارند.

تنها مشکل این اپیلاتورهای برقی این است که گاهی سبب رویش مجدد موها در زیر پوست می‌شوند.

برخی از این اپیلاتورها مجهز به دستگاه ماساژ هستند که درد را کاهش می‌دهند. همانطور که در مطالب قبلی نیز عنوان کردیم بهترین زمان اپیلاسیون با اپیلاتورها پس از حمام است که موها نرم‌ و سست‌ترند.

ضمنا! روش تراشیدن مو با خودتراش‌های ایمن را هم فراموش نکنید، چون امروزه خودتراش‌های بسیار ایمنی در بازار وجود دارند که می‌توانند به رفع موقت موهای زاید شما کمک کنند.

استفاده از موم

اگر در دوران بارداری می‌خواهید از موم استفاده کنید، بهتر است از انجام این کار منصرف شوید، زیرا موم داغ سبب التهاب و آسیب دیدن پوست حساس تان در دوران بارداری خواهد شد.

استفاده از لیزر

با اینکه از نظر علمی هنوز خطرات مهمی در این زمینه اعلام نشده است، اما استفاده از لیزر در دوران بارداری توصیه نمی‌شود. اما اگر می خواهید از این روش برای رفع موهای زائد بدن خود استفاده کنید بهتر است قبل از بارداری یا پس از آن برای از بین بردن ماین موها (با روش لیزر) به پزشک مراجعه کرده تا برای همیشه از شر موها خلاص شوید.


ما را راهنمایی کنید