نکات بهداشتی در مورد اپیلاسیون بدن

289

از بین بردن موهای زائد بدن با اپیلاسیون یکی از مهمترین دغدغه های درد آور و همیشگی در بین خانم ها است. به همین منظور  چند نکته کاربردی که می تواند شما را در بهتر انجام دادن این کار کمک نماید برای شما آورده ایم.

اگر ترجیح می دهید در خانه خودتان این کار را انجام دهید توصیه می کنیم این نکته را از الان تا همیشه بخاطر بسپارید. حتی الامکان سعی کنید فضای خانه آرام باشد تا سر و صدا و هیاهوی خانه ، شما را هول نکند . اما نکته اول اینجاست که برای اپیلاسیون راحت تر لازم است که با دست ، پوست قسمتی را که اپیلاسیون می نمایید بکشید تا موهای بیشتری از پوستتان جدا شوند.

برخی خانمها فکر می کنند هر چه موهای هر نقطه بلندتر باشد هنگام اپیلاسیون تمیزتر میشود و به اصطلاح راحت تر از ریشه در می آید. در اینجا باید صراحتاٌ گفت که این یک باور اشتباه و متأسفانه شایع است . مزیت بزرگ اپیلاسیون این است در هنگامی که موهایتان کوتاه است درد بسیار کمتری در مقایسه با زمانی است که موهای بلندتری خواهید داشت.

با وجودی که این روزها عجله زیادی برای انجام کارهایتان دارید سعی نمایید حتما حوله و وسایل اپیلاسیون شخصی خود  را قبل از مصرف کاملا ضد عفونی نمایید تا دچار بیماری های پوستی نشوید.

بهتر است هرچه سریعتر روشی که بیشتر مناسب شما است را پیدا کرده و بکار بگیرید.  بسیاری از خانم ها کار با دستگاههای اپیلاسیون را بسیار مناسبتر از سایر روشهای موجود تشخیص می دهند و بسیاری به روش سنتی ترجیح می دهند کار را به کاردان بسپارند، هر کدام که برای شما راحت است را انتخاب نمایید و همان روش را ادامه دهید.

بسیاری از ما فکر می کنیم باید بعد از اپیلاسیون سریعا به حمام بروند، اما دوش قبل از اپیلاسیون خیلی بهتر است زیرا چربی سطح پوستتان را از بین می برد و موهای زائد روی آن بسیار راحتتر کنده می شوند.

بعد از اپیلاسیون برای شستشوی قسمتهای اپیلاسیون شده از آب ولرم استفاده نمایید، آب گرم برای شستشوی بعد از اپیلاسیون مناسب نیست زیرا پوست بدنتان در این زمان بسیار حساس است و آب خیلی گرم ، خیلی بیشتر آنرا تحریک می نماید.

مرطوب کننده ها مثل یک مرهم عمل می کنند .در واقع لایه شاخی پوست یا اپیدرم پوست بعد از اپیلاسیون بسیار حساس است و مرطوب کننده ها باعث کم شدن این التهاب های سطحی می شوند.

بسیاری از آرایشگرها بعد از اپیلاسیون ، استفاده از تسکین دهنده های پوست را به شما پیشنهاد می دهند که اتفاقا برای پوست شما مناسب است اما اگر پوست حساسی دارید بهتر است قبل از مصرف ، از ضد آلرژیک بودن این مواد اطمینان حاصل فرمائید.


ما را راهنمایی کنید