۹ دلیل برای اینکه موهای فرتان را بیشتر دوست بدارید

95

برخی می پندارند که موهای صاف بهترین مو است، چرا که فکر می‌کنند موهای صاف راحت‌تر شکل می‌گیرد و نگهداری از آن هم ساده‌تر است. اما اگر توجه کرده باشید امروزه موهای فر جایگاه ویژه‌ای در دنیای مد و زیبایی دارد. ما در این مطلب قصد داریم به شما بگویم که چرا موهای فر دوست داشتنی تر است.

راحت شکل می‌گیرد

موهای صاف، از آنجایی که خیلی یکنواخت و بعضا لَخت است سخت تر از موهای دیگر شکل می‌گیرد و سخت تر قابل درست کردن است! بر خلاف انتظار، با موهای فر دست شما در انتخاب مدل مو کاملا باز است. از بافت گرفته تا دم خرگوشی و پیچ فرانسوی. موهای مجعد با هر مدلی که فکر کنید تطبیق پذیر است و به راحتی به فرم دلخواه شما در می آیند.

موهای فر و مجعد پوست سرتان را خنک‌تر نگاه می‌دارد

موهای فر بر خلاف موهای صاف که رو به پایین رشد می‌کند و به پوست سر می‌چسبد، دور از پوست سر رشد می‌کند. درواقع اینطور می توان گفت که پیچ و تاب‌های موهای فر برای پوست سر همانند منفذ جریان هوا می باشد. این پیچ و تاب‌ها به هوا اجازه می‌دهد تا در بین موهایتان جریان داشته باشد، که باعث می شود حتی در هوای خیلی گرم ، پوست سرتان خنک تر سایرین باشد. بنابراین مزیت، موهای فر برای فصل‌های گرما عالیست.

موی فر همیشه نگهداری کمتری احتیاج دارد

عجیب است، اما موهای فر جدای از شست و شو، به مراقبت خیلی کمی احتیاج دارد. شانه کردن موهای فر می‌تواند پیچ و تاب آنرا بیشتر کند، بنابراین برای صاف و صوف کردن موهایتان تنها به دستتان احتیاج دارید. پس موهایتان بیش از این فرتر نخواهد شد و همچنین در صورت رعایت نکات بهداشتی، ریزش مویتان نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

موهای فر معمولا در برابر رطوبت پایدار است

موهای فر زمانی که خیس هستند جمع و جور می‌شوند. این گرایش، با خیلی از انواع دیگر مو متفاوت است. اما این به چه چیز کمک می‌کند؟

این باعث خواهد شد تا موهایتان در شرایطی که خیس یا مرطوب شده است هم پایدار باقی بماند. بنابراین نیازی نیست آنرا از توی صورتتان جمع و جور کنید!

موی فر پرپشت و حجیم است

اگرچه این واقعیت دور از ذهن به نظر می‌رسد، اما گفته می‌شود اشخاصی که موهای فر دارند، در مقایسه با انواع دیگر موها، تراکم موی کمتری دارند. اما در ظاهر که به هیچ وجه اینطور بنظر نمی‌رسد، موی فر از هر موی دیگری پر پشت تر بنظر می‌رسد. موهای فر بصورت طبیعی خیلی حجیم اند.

محافظت در برابر اشعه‌های مضر آفتاب

همانطور که می دانید اشعه‌های خطرناک uv می توانند از طریق تار موی شما به ریشه‌ی مو و پوست سرتان وارد شوند. با این وجود، موهای فر بصورت متفاوتی واکنش نشان می‌دهد. با توجه به پیچ و تاب موجود در موهای فر، به اشعه‌ها اجازه داده نمی شود تا به پوست سر برسند، بنابراین در برابر اشعه‌های مضر از پوست سر شما محافظت می‌کند.

بین آقایان محبوب است

چه باور کنید چه نه، موهای فر بین پسرها خیلی دوست‌داشتنی است. بنظر آن‌ها دخترانی که موهای فر دارند خیلی جذابند و اعتماد بنفسی که القاء می‌کنند خیلی فریبنده است.

برایتان شخصیت می‌سازد

داشتن موهای مجعد می‌تواند تا حدودی در شخصیت شما تغییراتی ایجاد کند. امواج و پیچ و تاب موهای فر می‌توانند منعکس کننده‌ی صلابت و خلق و خوی درنده باشد! این ویژگی می‌تواند باعث شود تا در مورد خودتان اعتماد بنفس بیشتری کسب کنید، در نتیجه به شما کمک خواهد کرد خودتان را بهتر بشناسید و رشد شخصیتی پیدا کنید. همچنین به جاذبه جنسی شما هم خواهد افزود.

شما را بلند قد تر نشان خواهد داد

می‌توانید موهایتان را رو به بالا ببندید. این کار کمک خواهد کرد تا بلند قد تر بنظر برسید. موهای فر برای اشخاصی که قد کوتاه هستند یک نعمت بزرگ به حساب می آید .


ما را راهنمایی کنید