با جوش های صورت بعد از اصلاح چه کنیم ؟

96

تراشیدن ریش، مخصوصا در نواحی چانه، جوش های ریز را بدتر و پوست صورت را ملتهب تر می‏کند. هرگاه جوش‏های جوانی بسیار شدید و زیاد باشند باید از تراشیدن ریش بوسیله تیغ جدا خودداری کرد تا زمانی که جوش‏ها بهبود یابند. گاهی اوقات پیش می آید که موها به داخل پوست برگشته ‏اند و تحریک بیشتری ایجاد می‏کنند. بنابراین بهترین راه گذاشتن ته ریش است.

در تراشیدن ریش تفاوت چندانی بین خودتراش معمولی و ماشین برقی وجود ندارد ولی اگر پوست در اثر آکنه متورم و حساس شده است استفاده از ماشین بهتر است. جوش‏های جوانی را که بر روی پوست صورت بوجود می آید با خراش‏هایی که در اثر تراشیدن ریش به وجود می آ‏ید اشتباه نگیرید.

در این حالت پیاز مو توسط باکتریها به عفونت خفیفی دچار می‏شود که به صورت جوش‏های قرمز و یا چرکی روی صورت مردها، معمولا پس از تراشیدن ریش ظاهر می‏شود و معمولا با کرم ضدعفونی کننده از بین خواهند رفت ولی در برخی موارد مراجعه به پرشک متخصص ضروری است.

در بیشتر مواقع پسران جوان وحتی گاهی آقایان ،بعد از اصلاح با تیغ دچار مشکلاتی نظیر جوش زدن صورت ،ملتهب شدن و قرمزی پوست که بعضا با خارش نیز همراه است مواجه می شوند که از این بابت به دنبال راه حل هستند . در اینجا باید گفت که اصلا نگران نباشد. با رعایت چند نکته به راحتی می توان این مشکلات را حل کرد.

۱- نکته‌ی اول اینجاست که بهتر است که هنگام حمام کردن و یا پس از آن که پوست صورت کاملا مرطوب است این کار را انجام دهید زیرا این رطوبت پوست اولین و مهمترین اساس در جلوگیری از جوش زدن والتهاب آن است. هرچه پوست در هنگام اصلاح نرم تر باشد ، دچار جوش و التهاب کمتری پس از اصلاح می شود

۲- در صورتی که حمام کردن مقدور نیست چندین بار صورتتان را با آب گرم وصابون بشویید تا نه تنها مرطوب شده بلکه با ترشح مقداری چربی پوست لطیف تر وبرای اصلاح آماده تر برای هرگونه اصلاح ( اعم از تیغ و ماشین اصلاح ) خواهد شد.

۳- کف یا خمیر ریش ویا صابون مورد نظر تان را به حالت دورانی وماساژ به صورت بمالیدواز سمت پایین به بالا این کار را انجام دهید تا تمامی سطح پوست و زیر موها را پوشش دهد و سطح پوست را نرم تر کند.

۴- افرادی که پوستشان زیاد جوش می زند وبا جوشهای چرکی همراه است بهتر است از تیغهای یک بار مصرف برای هر بار اصلاح استفاده نمایند یا اگر از ماشین ریش تراش استفاده می کنند حتما بعد از اصلاح با آب فراوان و موارد استریل کننده آنرا تمیز بشویند.

۵- پس از اصلاح وشستشوی آن تنها حوله را روی پوست گذاشته وبرداشته وخشک کنید . به هیچ وجه حوله را بر روی پوست محکم نکشید.

۶- حتما از محلولهای بعد از اصلاح و یا به عبارتی After Shave و ها برای ضد عفونی کردن پوست بعد از اصلاح استفاده کنید.

۷- در صورت جوش زدن در چند نوبت از صابونهای تری کلرو کروان که ضد جوش هستند استفاده کنید تا به مرور از حساسیت پوست کاسته شده و جوشها از بین بروند.

۸- اگر پوست خشک و زبری دارید ،بعد از استفاده از ژل ها یا محلول های After shave و ضد عفونی کننده ها حتما از کرمهای مرطوب کننده و به حالت دورانی وملایم روی پوست استفاده کنید.


ما را راهنمایی کنید