چند وسیله ضروری برای داشتن موهایی زیباتر

288

موهای سر هم مانند سایر قسمتهای بدن ، نیاز به مراقبت ویژه دارند تا زیباتر به نظر برسند. مهم است که شما زمانی را روزانه صرف نگهداری از موهای خود کنید. این کار باید از انتخاب صحیح شانه، شامپو و دیگر لوازم آرایشی بهداشتی استاندارد صورت بگیرد. همچنین لازم است در مورد استفاده از محصولات مو با دقت کامل عمل کنید. در زیر مهمترین لوازم مراقبت از مو ذکر شده است.

سشوار

اگر شما اغلب موهایتان را به صورت طبیعی و باز گذاشتن خشک نمی کنید، پس باید از یک سشوار با کیفیت و کاملا استاندارد که لوازم جانبی دیگری به همراه دارد استفاده کنید. توجه داشته باشید که حرارت زیاد و مستقیم سشوار در بلند مدت موها را خشک و شکننده می کند. بنابراین از وسایل جانبی سشوارها که حرارت را پخش می کند استفاده کنید.
 شامپو

نباید به راحتی از هر تبلیغاتی در مورد شامپوها تأثیر بگیرید. اگر موهایتان لخت و صاف است لازم است شامپویی را انتخاب کنید که به موها نرمی و درخشندگی بدهد. اگر موهایتان مجعد و فرفری است باید شامپویی انتخاب کنید که زیاد ناملایم نبوده و بدون چربی (oil free) باشد. اگر موهایتان تاب دار است باید از یک شامپو ملایم که حاوی چربی کمتری است استفاده کنید. همچنین در نظر داشته باشید نباید مدام شامپوی سر خود را تغییر دهید چرا که می تواند بافت طبیعی مو را خراب کند. علاوه بر موارد ذکر شده ، تناسب شامپو با پوشت سر شما هم اهمیت بسیار زیادی دارد.
 اسپری مو

برای آنکه موهای سرتان شکل زیبایی داشته باشند باید از یک اسپری مو با کیفیت بالا استفاده کنید، همچنین نباید به میزان زیاد از آن استفاده کرد چرا که تمیز کردن آن در برخی شرایط بسیار مشکل می شود.
 صاف کننده مو برای موهای مجعد

اگر از مدل موی خشن و مجعد خسته شده اید، نگران نباشید. ابتدا آنها را با شامپو شسته و سپس از میزان کافی نرم کننده استفاده کنید.پس از آن موهایتان را سشوار کشیده البته تا حدی که کمی نمناک بماند. اکنون از یک صاف کننده مو استفاده کرده تا آنها را صاف جلوه دهید. استفاده از اتوی مو می تواند تاحد بیسار زیادی کارامد باشد. با این کار می توانید ساعت ها موهایتان را صاف نگاه دارید. به خصوص گزینه خوبی است اگر بخواهید کمی تغییر در شکل ظاهری خود ایجاد کنید.
 بیگودی و فر کننده های مناسب

اگر قصد دارید کمی موهایتان را حجیم تر و یا  کمی فر تر  از آنچه هست جلوه دهید می توانید از بیگودی های مو یا انواع دیگر فر کننده های مو استفاده کنید . این وسایل امروز ه در انواع مختلف فومی، پلاستیکی و حتی چوبی وجود دارند. برای استفاده بهتر و موثر تر ازآنها می توانید بر روی آنها اسپری مو بزنید تا طولانی تر آنها را نگه دارید.
 ماساژور سر را فراموش نکنید

امروزه ماساژورهای زیادی در بازار وجود دارد. می توانید از یک مدل دستی ساده یا برقی آن استفاده کنید.

موهای خود را پس از زدن روغن نارگیل ماساژ دهید تا مدت ها آن ها را سالم و سلامت نگاه دارید. اگر موهای چربی دارید از زدن روغن صرف نظر کرده و تنها موها را ماساژ دهید. همچنین می توانید از یک شانه ساده برای شانه زدن موها از کف سر تا نوک مو (روزانه) استفاده کنید. بدون شک این کار باعث می شود جریان خون در سر افزایش یافته و در نهایت سلامتی موهای شما را تضمین می کند.


ما را راهنمایی کنید