۸ نکته برای استفاده از اتو مو

284

بسیاری از افراد از اتو مو و بابلیس برای فرم دهی موهای خود استفاده می کنند. در این مطلب قصدداریم به شما بگوییم که چه نکات ساده ای را می توانید قبل از استفاده از اتوی مو رعایت کنید نه تنهای به موهای خود آسیب کمتری وارد کرده بلکه راحت تر موهای خود را صاف و یا حالت دار کنید.

۱ – همیشه سعی کنید قبل از اتو کشیدن موها، حتما موها را با سشوار خشک کنید. اما کمی رطوبت برای آن لازم است.

۲ – بعد از خشک کردن، از براق کننده‌ های مو در لابه لای موها استفاده کنید تا زیبایی و درخشانی بیشتری به موهای خود بدهید.

۳ – اگر موهای خیلی فر یا وزی دارید، برای اتو کشیدن، دسته های باریک و نازکی از موها را بردارید و اتو بکشید تا سریعتر و راحت تر موهایتان صاف شود.

برای موهای فر، فقط قبل از اتو از براق کننده‌ ها استفاده کنید و از واکس و کرم مو بعد از اتو، برای گرفتن خورده موهای روی سر و مو خوره‌ ها، آن هم به مقدار خیلی کم استفاده کنید

توجه داشته باشید استفاده از واکس و کرم زیاد بعد از اتو کشی مو ، (برای موهای فر) آنها را وز خواهد کرد و قبل از آن هم در صاف کردن موها شما را دچار مشکل می ‌سازد.

۴ – برای موهای صاف که فقط کمی موج دارند، حتما قبل از اتو، موادی مانند واکس یا کرم مو را به مقدار کم به نوک انگشتان زده و به همه جای موهایتان بمالید تا پوششی بین مو و اتو باشد و از سوختن مو جلوگیری شود، زیرا این موها نسبت به موهای فر شکننده ‌تر و ضعیف ‌ترند. پس مراقب آنها باشید.

۵ – برای موهای خیلی فر بعد از یک بار اتو کشیدن لایه های نازکی از مو، مقدار کمی واکس را کف دست‌ ها زده و روی موها بکشید و بعد دوباره با جدا کردن لایه ‌های ضخیم‌ تر مو، آن ها را اتو کنید تا کاملا صاف و مطابق میل شما شوند.

۶ – بهیاد داشته باشید اتو کشیدن موها از ریشه، به موها آسیب جدی رسانده و موجب ریزش آن ها خواهد شد. پس با کمی فاصله از ریشه ی موها، آنها را اتو کنید.

۷ – استفاده مکرر و زیاد از اتوی مو باعث ریزش و کم شدن موها خواهد شد، پس بهتر است تنها در مواقع خاص وضروری ، این کار را انجام دهید تاآسیب کمتری به موهایتان وارد شود.

۸ – موهای رنگ و مش شده و‌ هایلایت را حتما قبل از اتو، با مقدار کمی واکس مو بپوشانید تا در مقابل حرارت مستقیم صفحه های اتو ، کمتر آسیب ببینند، زیرا همانطور که می دانید دکلره و رنگ، مقاومت مو را در برابر حرارت کم می‌ کنند و به راحتی در اثر گرما، موها از وسط می شکنند و می‌ ریزند.


ما را راهنمایی کنید