نکاتی برای خرید سشوار

91

اگر عاشق موهایی سشوار کشیده و زیبا و خوش حالت هستید، اما نمی توانید و نمی خواهید هر روز هزینه های زیاد سالن‌های زیبایی را تحمل کنید، پس چرا یک سشوار حرفه‌ای نمی‌خرید و خودتان در خانه سشوار نمی‌کشید؟

با انتخاب‌های متعددی که در بازار پیش روی شماست و هر کدامشان دارای تجهیزات و ابزارهای جانبی فراوانی برای سشوار کشی آسان تر دارند، تصمیم گیری برای اینکه چه بخرید و کدام را بخرید خیلی دشوار است. بدون شک در هنگام خرید با سوالاتی از قبیل: سشوار شما باید چند ولت باشد؟ معنی وات چیست؟ کهربایی، یونی و سرامیکی، این‌ها چه تفاوتی باهم دارند؟ روبرو خواهید شد.

ما با آرایشگر موی نیویورکی دیوید مارینلی از سالن De Berardinis و یک کارشناس فنی از شرکت Conair (یک شرکت تولید کننده سشوار) که ترجیح داده ناشناس بماند، صحبت کردیم تا بفهمیم آن عبارات چه مفهومی دارند و زمانی که می‌خواهید یک سشوار جدید بخرید باید بدنبال چه امکانات و ویژگی هایی در آن باشید.

اولین چیزی که احتیاج دارید بسنجید این است که معمولا چند وقت یکبار از سشوارتان استفاده می‌کنید و هربار چه مدت طول می کشد . دقیقا مانند موارد موثر در انتخاب و خرید شامپو، احتیاج دارید تا بافت موهایتان را هم مشخص کنید و بسنجید که معمولا چقدر موهایتان را سشوار می‌کشید تا بدانید سشوار مورد نظرتان باید چقدر توان و قدرت داشته باشد.

دیوید می‌گوید: «اگر موهایتان نازک و نرم است فکر داشتن یک سشوار خیلی قوی احتیاجی را از سر بیرون کنید چون اصلا به آن احتیاجی نخواهید داشت. همچنین اگر موهایتان ضخیم‌تر، پر پشت یا زبر است، یا اینکه در نظر دارید هر روز از سشوارتان استفاده کنید، باید به چیزی با قدرت بیشتر فکر کنید. قدرت و توان سشوار شما با مقدار واتی که دارد مشخص می‌شود.

اگر شما هر روز از این وسیله استفاده می‌کنید یا هربار مدت زیادی از سشوار برای حالت دادن فرم دادن موهایتان استفاده می کنید،  بهتر است بدنبال سشواری با توان بالا باشید. مثلا آرایشگران مو معمولا با یک سشوار ۲۶۰۰ واتی کار می‌کنند، اما توجه داشته باشید که آنان هر روز و به مقداز زیاد از آن استفاده می‌کنند.

هزینه‌ی یک سشوار بیشتر وابسته به این است که چقدر توان و قدرت دارد.

دیوید می‌گوید: «یک محصول ارزان قیمت معمولا باید نیروی کمی داشته باشد، بنابراین مدت زمان زیادی برایتان کار نخواهد کرد. اگر هر چند روز یک بار در هفته بیشتر موهایتان را سشوار نمی‌کشید، آنوقت یک سشوار ارزان برایتان خوب است زیرا هم هزینه پائینی دارد و هم برای نیاز شما نناسب تر است. فقط بخاطر داشته باشید که این خرید، یک سرمایه گذاری است.

کارناس فنی Conair می‌گوید: «عبارات فنی دیگری که باید از آنها آگاه باشید: سرامیک و کهربا، موادی معدنی هستند که به روکش سشوار اضافه می‌شوند تا به مزایا و قابلیت های استثنایی سشوار بیفزایند. آنها محافظت طبیعی از یون‌ها را فراهم می‌کنند تا “وز” شدگی موها را کاهش دهد.

اما ویژگی‌های اضافه چطور؟ مثل اینکه یک سشوار از بقیه کم صداتر است یا اینکه تنظیمات باد سرد دارد یا دارای یک موتور خاص است؟

دیوید در این رابطه می‌گوید: «تنظیم باد سرد در سشوار شما برای نگاه داشتن شکل مو کاملا ضروری است، از باد داغ برای ساختن شکل مو استفاده می‌کنیم، سپس یک وزش باد سرد آنرا سر جایش نگاه می‌داریم تا همه چیز تکمیل شود.

خیلی مهم است که دقت کنید سشوارهای با موتور کم صداتر، فقط صدای کمتری دارند! اما ممکن است سرعت دمیدن بادشان کندتر، یا تنظیمات کمتری نسبت به انواع دیگر سشوار داشته باشند که بر کارایی آن دستگاه تاثیر بگذارد.

بطور مثال سشوار Babyliss Pro Volare دارای موتور Ferrari است، به این معنی که بلبرینگ دارد! همانطور که می دانید بلبرینگ لرزش و اصطکاک را کاهش می‌دهد، بنابراین شما جریان هوایی صاف و قوی را بر روی موهای خود خواهید داشت.

یا مثلاً سشوار Sedu’s Icon Privé هم ، طوری طراحی شده که بسیار کم صدا باشد، با این شرایط فقط نیم کیلو وزن دارد ومعمولا گارانتی های بلند مدتی دارند. مقدار توان این سشوار ۲۳۰۰ وات است که می‌تواند موهای شما را تنها در چند ثانیه کاملا خشک کند. همچنین موتورش برای ۱۰هزار ساعت کار مجهز شده است، این در حالی است که سشوارهای دیگر فقط ۲هزار ساعت عمر مفید دارند.

پس به خانوم هایی که به دنبال زیبایی و سلامت موهایشان هستند توصیه می شود چه بخواهید از سشوارتان یک بار در هفته استفاده کنید و چه هر روز، مطمئن شوید که درست ترین مورد را برای انجام اینکار انتخاب کرده اید.

دیوید می‌گوید: «دور و برتان را بنگرید و کمی تحقیق کنید، ببینید چه محصولاتی در بازار موجود است.

از آرایشگر موهایتان هم بخواهید تا به شما دو یا سه پیشنهاد بدهد تا قیمتش را بررسی کنید. همچنین فروشگاه‌های اینترنتی را هم بررسی کنید، برخی از آنها اطلاعات خوبی در مورد سشوارها در اختیار مشتری قرار می دهند و امکان مقایسه برای شما می گذارند و بعضاً تخفیف های ارزنده‌ای نیز به مشتریانشان می دهند.


ما را راهنمایی کنید