نکاتی در مورد اتوی مو برای دخترها و پسرهای جوان

2412

اتو ی مو یکی از وسایل آرایشی پرکاربرد در بین دختران و پسران جوان برای درست کردن موهایشان می باشد. همانطور که می دانید در بحث لوازم آرایشی و ابزارهای آرایشی رعایت اصول بهداشتی از مهمترین مسائل می باشد زیرا هرگونه کوتاهی در رعایت کردن بهداشت ، موجب وارد شدن آسیب های جدی به پوست و مو می شود .برای پیشگیری از آسیبهایی که ممکن است در اثر رعایت نشدن یکسری مراقبت ها به مو وارد می شود، هنگام خرید و استفاده از اتوی مو به موارد زیر دقت داشته باشید.

از آنجایی که چند صباحی است برای صاف کردن مو ، اتو بیش از سشوار استفاده می شود و به نوعی برای لخت و صاف شدن موها ، اتوی مو کار را چه برای دختر خانمها و چه پسران جوان راحتتر کرده، بهتر است برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب که ممکن است در اثر رعایت نکردن یکسری مراقبتها به مو وارد شود، هنگام خرید در انتخاب این وسیله دقت کافی داشته باشید.

بهتر است کفه یا صفحه ی اتوی مو سرامیکی باشد چرا که اتوهای مو با صفحه ی فلزی و آهنی باعث سوختن مو و همچنین موخوره و آسیب های دیگر خواهند شد.

اگر موهای کوتاهی دارید ، هرچه اتوی مویی که انتخاب می کنید باریکتر باشد کار برایتان آسانتر خواهد بود و به نتیجه ی بهتری خواهید رسید.

قبل از استفاده از اتو ی مو چیزی مثل واکس، کرم، ژل ، چسب مو یا تافت به موها نزنید.

هنگام اتوکشیدن، حتما موهایتان را خشک کنید.

اتو را کاملا عمود به ریشه ی مو و البته با یکی دوسانت فاصله از آن به موها بکشید.

 استفاده از اتوی مو و حتی سشوار به دلیل وارد کردن حرارت زیاد و مستقیم به موها ، اگر در فواصل زمانی کوتاه یا بهتر بگوئیم هرروز مورد استفاده قرار بگیرد موجب مریض شدن مو و در نهایت ریزش آنها می شود بنابراین حتی الامکان از این وسیله در مواقع ضروری و با فاصله زمانی استفاده کنید.


ما را راهنمایی کنید