نکاتی برای سلامت مو در هنگام آرایش کردن در خانه

1706

هنگامی که در خانه هستید موهایتان را به چه سبکی درست کنید که به شما بیاید ؟ چگونه بدون کوچکترین هزینه ای خودتان موهایتان را در منزل به زیباترین نحوی که دوست دارید درست می کنید ؟

اگر دوست دارید که موهای‌تان را فر و حلقه ای کنید بهتر است که از اتو‌های مو استفاده کنید اما از چه مدل اتویی ؟

برای این که موهای‌تان حالت حلقه ای پیدا کند بهتر است از اتویی استفاده کنید که دارای سطح صاف و سرامیکی باشد . اگر بخواهید این حالت فر و حلقه ای دوام بیشتری داشته باشد ، توصیه می‌شود که از حالت دهنده ها و یا ژل‌های مخصوصی که وجود دارد استفاده کنید تا موهای‌تان حالت فر و مجعد را تا مدت بیشتری حفظ کند.

اما همیشه قبل از این که از این مواد حالت دهنده ی استفاده کنید باید به دستور و نحوه ی مصرف آن دقت داشته باشید تا حساسیتی برایتان پیش نیاید و بیشت از اندازه مصرف نکنید که موها را سنگین کند و حالت موها را تغییر دهد.

در مورد استفاده از اتوهای مو نیز باید احتیاط کنید زیرا بعضی از خانم‌های برای این که حالت فر یا بر عکس حالت صاف و لخت بودن موهای شان حفظ شود درجه ی حرارت اتوی را خیلی بالا می‌برند ، این کار شاید در همان لحظه باعث شود که موهای شما حالت خود را از دست ندهد اما به مرور زمان و با استفاده های مکرر باعث سوختن موهای شما و به تدریج مریض شدن موهایتان می‌شود . سوختگی‌های با اتو بسیار بد و خطرناک هستند ، زیرا آن قسمت از موها که سوخته‌اند ، ممکن است هرگز دیگر رشد نکند و یا این که شما باید ویتامین‌های موثر و قوی و گرانقیمت بسیاری را مصرف کنید تا شاید کمی موهای از این قسمت رشد کنند .

پس در استفاده از اتو‌های مو دقت داشته باشید . به همین دلیل هرگز از اتوهایی که دارای مارک‌های متفاوت و متفرقه هستند استفاده نکنید زیرا به دلیل این که درجه‌های آنها دمای مناسبی را نشان نمی‌دهد باعث گمراهی شما می‌شود و ممکن است متوجه سوختن موهای‌تان نمی‌شوید .

آرایش مو

برای استفاده از ژل ها یا حالت دهنده‌های مو نیز دقت داشته باشید زیرا ممکن است هر ژلی به پوست سر و جنس موی شما (برای مدت طولانی) نسازد و ایجاد حساسیت کند ( در اصلاح جنس موهایتان را خراب کند). به همین دلیل برای این که مطمئن شوید آیا ژل با پوسته ی سر شما ایجاد حساسیت می‌کند یا نه ، توصیه می‌شود در ابتدا دستکشی را به دست کنید و پایین موهای‌تان را با این ژل تست کنید و اگر حساسیتی را مشاهده نکردید ، می‌توانید به طور مستقیم در حاهای دیگر موهای‌تان نیز استفاده کنید ، اما با کوچکترین احساس آلرژی بهتر است سریعاً این ماده را از موهای‌تان پاک کنید ، تا به حساسیت‌های وخیم تر نرسیده است .

بعد از استعمال این ماده بر روی موهایتان بهتر است درب یا درپوش آن را محکم ببندید . هنگامی که موهای‌تان را اتو می‌کنید بهتر است یک پوششی را بر روی شانه‌های‌تان قرار دهید تا از لحاظ بهداشت نیز مشکلی برای‌تان پیش نیاید .

از شامپو‌هایی استفاده کنید که حاوی مواد گیاهی زیادی نباشند زیرا این شامپوها بر روی موهای شما اثر می‌گذارند ، همان طور که بسیاری از موها به شامپوهای گیاهی واکنش مثبت نشان می‌دهند بسیاری از موهای نیز به شامپوهای گیاهی واکنش منفی نشان می‌دهند .

اگر صبح از این مواد نگه دارنده استفاده می‌کنید ، هیچ گاه در شب با این مواد نگه دارنده ای که به موهای‌تان زده اید ، نخوایید و به بستر نروید اول این مواد را از موهای‌تان بطور کامل بشویید و بعد به استراحت‌تان بپردازید . زیرا اگر این مواد برای مدت طولانی روی موهای‌تان بماند باعث می‌شود که موهای‌تان ضعیف شود . افرادی که از این مواد نگه دارنده و یا از اتوهای مو استفاده می‌کنند بهتر است که موهای شان را به فواصل زمانی مشخص ویتامینه کنند و به آنها برسند .


ما را راهنمایی کنید